Jędrzejowskie Forum Internetowe Strona Główna Jędrzejowskie Forum Internetowe
www.forum.jedrzejow.eu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej halowej piłki nożnej
Autor Wiadomość
Delli 
Delli

Wysłany: Wto 18 Lis, 2008   Turniej halowej piłki nożnej

Chciałem zabrać głos :D na temat tego turnieju, który będzie organizowany w najbliższy weekend. Cieszę się że takie turnieje tutaj u nas w mieście mają miejsce, lecz uważam, ze jest ich stanowczo za mało, powinna być jakaś liga trwająca przez chociażby okres zimowy.
Ale mniejsza o to (to inna bajka), nie w tym chciałem zabrać głos :D
Chciałem zobaczyć o jaki Puchar jest rozgrywany ten turniej... i co ... i oczywiście o Puchar Burmistrza Miasta Jędrzejowa, bo oczywiście jakby mogło być inaczej :027 Ciekawe tylko czy nasz burmistrz w ogole interesuje się piłką nożną (halową, futsalem), bo z tego co mi wiadome to nie... no ale Puchar Burmistrza :mrgreen:
Żeby zagłębić się dalej w tym temacie, sprawdziełem sobie regulamin i o dziwo co można wyczytać:
Cele turnieju:
Cytat:

• przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację wolnego czasu mieszkańcom gminy;
• propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy

No tak wiadomo, należyte podpunkty można różnorodnie interpretować... pewnie chodziło organizatorom, aby przyszli i pokibicowali grającym drużynom, bo nie sądzę, aby jakaś drużyna (nazwijmy to) uboższa wzięła udział w tym turnieju. Czynników jest wiele, m.in. takie, iż nie ma odpowiednich środków działań, aby temu zapobiegać. Sam turniej niczego nie rozwiąże!

Gdy jakaś drużyna będzie chciała sobie wynająć hale np w LO czy Sp. Nr 4, aby poprawić kondycję, taktykę, aby (tak jak w założeniach celu turnieju) propagować zdrowy styl życia, niestety nie będzie ich stać na wynajem chociażby na 1h! Bo koszty są naprawdę duże w porównaniu z innymi miejscowościami (mówię tu Katowice, Kielce, Kraków itp.) - oczywiście hala tych samych rozmiarów.

Nasza drużyna weźmie udział w tym turnieju, ale sami musimy jeździć poza miasto Jędrzejów i wynajmować halę za mniejsze pieniądze, by móc sobie pokopać w tą piłkę, trochę ćwiczyć, oderwać się od pracy, uprawiać swoje hobby i przede wszystkim (co bardzo istotne) mieć jakieś szanse w tym turnieju! :) Jak zwykle groźni będą Elmar i Dragoni - a reszta w zasięgu :023

Dlatego uważam, że jeżeli Pan Burmistrz chce coś zrobić z
Cytat:
• promocja i popularyzacja halowej piłki nożnej wśród mieszkańców gminy Jędrzejów

to powinien coś z tym zrobić, jest wiele pomysłów, chociażby taki, aby dla osób niezwiązanych z żadnym klubem, czy sponsorem te stawki za 1h były nieco niższe!
I teraz pewnie pojawiłoby się pytanie, ale zaraz, ale jak to można zweryfikować itp. - wiadome, żaden przepis nie jest dobry i zawsze ma w sobie jakieś luki, lecz Jędrzejów nie jest dużym miastem, każdy z każdym (powiedzmy) się zna i wiadome jest kto gdzie gra, z kim gra, przecież sami nauczyciele także grają w piłkę :)

No i na zakończenie turnieju przyjedzie sam Pan Burmistrz i podsumuje całą tą zabawę, pewnie jak zwykle powie, że prezentowany był wysoki poziom u nas w gminie (nie wiem skąd to zawsze wie, skoro nie ogląda meczy) i wręczy puchary i po zabawie.

Jak dla mnie powinno się coś z tym zrobić, coś zaproponować, coś zrobić także poza turniejem, no cóż nie można czegoś wygrać nie mając odpowiedniego przygotowania.

Ale tak to możemy sobie gdybać, w końcu w Polsce to taki ustrój panuje, weźmy chociażby pod uwagę naszych pływaków - gdzie oni mają jakieś baseny na 50m , jakieś przygotowania itd itp - muszą się przygotowywać zza granicą, bo u nas nie ma gdzie i potem się dziwić, że nie ma medali na olimpiadzie i w ogolę na mistrzostwach. To samo z piłką nożną w Polsce, gdzie odpowiednia baza treningowa, gdzie stadiony itp itd, i gdzie my jesteśmy w porównaniu z Europą? Ostatnie ME2008 pokazały nam właśnie. I tak dzieje się z każdą dyscypliną. Dlatego trzeba coś z tym zrobić. no właśnie tylko co? :) i to jest to dobre pytanie i kto się ma tym zająć, skoro jeden mówi na drugiego itd

Bardzo fajnie podoba mi się za to praca burmistrza Sędziszowa, który coś robi w tym kierunku... ale to już innym razem, bo tutaj jakiś felieton mi wyszedł :D zamiast jakiejś krótkiej wypowiedzi na forum :)

Ciekawy jestem ja Wy odnosicie się do tej sprawy, czy wg Was takie działania propagujące odpowiedni styl życia wśród mieszkańców gminy są odpowiednio prowadzone?

Ryszard 

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

Delli napisał/a:
oderwać się od pracy, uprawiać swoje hobby

Niestety napisałeś prawdę,gorzką prawdę,taki turniej to tylko "odhaczenie" w tzw. -Przeciwdziałaniu patologiom społecznym,poprzez sport.
Takie hobby niekiedy musi być i powinno być wspomagane,ale to bardzo trudne,trzeba dużo zabiegów,przekonywania niedowiarków o szczytnych celach i niekoniecznie mam tu na myśli grę w piłkę halową.
Może powołajcie do życia np.Jędrzejowskie Towarzystwo Zdrowego Stylu Życia z zapisem w statucie...[quote="Delli"]• przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez wypełnienie i organizację wolnego czasu mieszkańcom gminy;
• propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy[/quote może znajda się życzliwi i wspomogą?
Powodzenia :D
Pozdrawiam

Delli 
Delli

Wysłany: Sob 29 Lis, 2008   

no i co? tak jak można było się spodziewać... :D
Nikogo z tej patologii nie było... chyba że się maskowali :D

W finale wygrali nauczyciele... chociaż przyznajmy szczerze, gdyby nie zawodnicy Naprzodu, to czy dotarliby tak wysoko?!
To turniej w końcu dla wszystkich z gminy... więc nie ma sprzeciwu.
Turniej fajnie zorganizowany itd, ale nie miał odzwierciedlenia celowi w jakim był organizowany, chociaż przyznam, że chciałbym aby takich turniejów było więcej... i żeby coś zrobili w tym kierunku, jeśli chcą tak na prawdę propagować zdrowy styl życia...

No i fajny tekst znalazłem:
Cytat:
eżeli Pan w 21 wieku jako miarę swoich dokonań podaje chodniki i załatane dziury w drogach, to burmistrz Szarek i gmina Sędziszów są w 25 wieku…

Nie wiem jaki to forumowicz napisał, ale przeczytałem to na TUTAJ

I w pełni się z tym zgadzam, ale nie będę się nad tym rozpisywał, w końcu to nie ten dział :)

Jeszcze raz gratulacje dla NTS !!! :D

airmax360

Wysłany: Wto 30 Gru, 2008   

Kibice K.S. "Naprzód" Jędrzejów z przyjemnością informują, że dnia 3 stycznia 2009 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Jędrzejowie przy ul. F. Przypkowskiego odbędzie się II turniej Kibiców K.S. "Naprzód" w piłce nożnej. Wstęp dla wszystkich chętnych osób jest darmowy.
Turniej ma na celu zintegrować środowisko kibiców w sportowej rywalizacji oraz zapewnić młodzieży wspaniałą zabawę. O turnieju została poinformowana Gazeta Jędrzejowska oraz Echo Dnia w których zostało zamieszczone zaproszenie na impreze.
W turnieju udział weźmie 7 drużyn kibiców Naprzodu oraz 3 drużyny spoza Jędrzejowa jakie zaprosiliśmy na turniej (RKS Radomsko, Wisła Sandomierz, Unia Sędziszów) ufundowaliśmy nagrody rzeczowe dla najlepszej drużyny turnieju oraz najlepszego strzelca, bramkarza i puchary oraz dyplomy za udział w turnieju, zapewniliśmy obsade sędziowską.

Serdecznie zapraszamy na turniej. Turniej rozpocznie się w sobote o godz. 9.00

Kibice K.S. „Naprzód” Jędrzejów

Odpowiedz do tematu