Jędrzejowskie Forum Internetowe Strona Główna Jędrzejowskie Forum Internetowe
www.forum.jedrzejow.eu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym na rower?
Autor Wiadomość
zeto

Wysłany: Śro 18 Lip, 2012   W czym na rower?

Jestem zapalonym cyklistą. Jeszcze nie profesjonalistą ale już nie takim całkiem amatorem. Lubie po pracy, w sobotę, niedzielę zrobić kilkanaście kilometrów. Jeżdżę na razie na góralu, ale przymierzam się do szosówki. Mam tylko dylemat jak się ubierać na takie "wyjścia"? Normalnie to jeżdżę w dresie, spodenkach a do tego zakładam takie koszulki polo . Trochę mnie mierzi taki obcisły komplecik co to mają prawdziwi cykliści...

Lancit 
Młodziak

Wysłany: Pią 20 Lip, 2012   

Szczerze może przeraża Cię ten fakt obcisłych ciuszków, ale jest to super sprawa. Spodnie z gąbką na zimniejsze dni, spodenki na cieplejsze do tego koszulka, która nie złapie Ci tak szybko potu, poprostu jechać i jechać :) Możesz mi na PW napisać rozmiarówkę, bo mam kilka par gaci :)

putek 

Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Jak przejedziesz się raz w obcisłych gaciach z "pampersem" to już nie będziesz chciał jeździć w zwykłych spodenkach. Uważam, że ten element kolarskiej garderoby warto kupić dobrej jakości (co niestety kosztuje). Dobry pampers to podstawa. Góra - pod spód koszulka termoaktywna, która bardzo szybko odprowadza pot z ciała, a na nią koszulka kolarska (kieszonki z tyłu bardzo się przydają). W takim stroju jeździ się o wiele wygodniej niż w szerokich spodenkach i bawełnianych t-shirt'ach. I oczywiście obowiązkowo kask na głowie.

Pozdrawiam

zeto

Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

Pampers. :) Hm. A tak na poważnie to jaki jest przedział cenowy takiego zestawu koszulka + spodenki. Rozumiem że górna granica ciężka do określenia, chodzi mi raczej o opcję w drugą stronę?

Lancit 
Młodziak

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   

Tak jak mówie, napisz mi rozmiary bo mam kilka ciuchów po małych cenach :)

maxmax

Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

jakiej firmy masz ciuchy ?

Lancit 
Młodziak

Wysłany: Czw 16 Sie, 2012   

Głównie Crivit, Crane, jedne gacie Uvex. Ale głównie większe rozmiarówki :)

fiona

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016   

Ja jestem amatorką, jeżdżę sporadycznie (bardziej bo lubię niż dla jakichś dystansów czy dla zdrowia), ale mogę powiedzieć, że chyba jednak w końcu kupie sobie specjalne wdzianko. Do tej pory preferowałam właśnie tak jak Ty - dres + taka typowa bluza kangurka:

fot. http://pakuten.pl/18-bluzy
Stwierdzam jednak, że po pewnym dystansie wygodniej by mi było w tych "specjalnych ciuchach", bo tak to jest mi albo za gorąco, albo za zimno, że o poceniu się nie wspomnę. Jednak jest w tym jakiś sens, żeby ten pot odprowadzać na zewnątrz. Nie mówię, że to standard dla każdego, jak dojeżdżasz, dajmy na to do szkoły to specjalne wdzianko nie jest potrzebne, ale na dłuższą eskapadę chociaż koszulka lub kurtka.

Odpowiedz do tematu