Jędrzejowskie Forum Internetowe Strona Główna Jędrzejowskie Forum Internetowe
www.forum.jedrzejow.eu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rady i porady przydatne każdemu
Autor Wiadomość
BECIS 

Wysłany: Nie 13 Sie, 2006   Rady i porady przydatne każdemu

Czy wiesz co pić gdy zażywasz leki?

soki owocowe
sok grejfrutowy powoduje wzrost stężenia leków we krwi,czasem nawet trzykrotnie.Można to wykorzystać. Nie dziwcie się gdy lekarz zaleci wam popijanie niektórych preparatów własnie sokiem grejfrutowym. Dzięki temu może przepisać wam mniejszą dawkę leku np.leków skutecznych, ale w większychilościach toksycznych lub bardzo drogich.

Kawa
Napojów zawierających kofeinę (nie tylko kawy, ale także coca-coli) nie można pić, zażywając niektóre leki przeciwbólowe czy nasercowe (w ich skład często wchodzi własnie kofeina) . W ten sposób można doprowadzić donadmiernego wzrostu poziomu substancji we krwi.

Mleko
Mleko powoduje zmniejszenie wchłaniania z jelit niektórych leków(np.antybiotyków, w tym tetracykliny). Jeżeli więc w czasie kuracji popijacie przepisane lekarstwo mlekiem, może się zdażyć,że antybiotyk nie zadziała skutecznie i leczenie będzie musiało trwać znacznie dłużej.

Herbata
Herbata ogranicza dostarczanie żelaza do organizmu.Dlatego nie wolno popijać nią leków na niedokrwistość(zawierają żelazo) ani preparatów witaminowych przeznaczonych dla kobiet w ciąży( panie spodziewające się dziecka są szczególnie narażone na anemię)

Ryszard 

Wysłany: Sob 09 Gru, 2006   

BECIS napisał/a:
Czy wiesz co pić gdy zażywasz leki?

A co z browarkiem :?: :D

Palulal 
Per aspera ad astra

No browarek to raczej w takiej sytuacji nie wskazany jest :mrgreen:
No chyba, że bezalkoholowy :023

Ryszard 

Browarek sam w sobie ponoć jest lekiem - przeczyszcza nerki i kiedyś kieszeń,ku uciesze babci klozetowej. :D :20

Zajefajny 

Wysłany: Nie 10 Gru, 2006   

Ale tylko sam w sobie. Z dodatkiem leków, które nim popijemy może być szkodliwy. Ewentualnie można dodać soku malinowego albo miodu.
Ja raz popiłem silny antybiotyk browarkiem - nie powiem było nawet zajefajnie, ale tylko trochę i to już po dwóch łykach. Wiecej wolałem nie popijać, bo po tych 2 łykach było jak na okręcie podczas sztormu, po kolejnych dwóch świat mógł mi stanąć na glowie. Albo serce.

Odpowiedz do tematu