Jędrzejowskie Forum Internetowe Strona Główna Jędrzejowskie Forum Internetowe
www.forum.jedrzejow.eu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
szare czy różowe ?
Autor Wiadomość
incognito
SUPER FORUMOWICZ

Wysłany: Czw 10 Sie, 2006   szare czy różowe ?

Azotyny stosowane przy produkcji wyrobów mięsnych nadają im różowe zabarwienie, poprawiają smak, zabezpieczają przed jadem kiełbasianym i przedłużają trwałość.
W czerwcu br. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem w Lyonie przy współpracy Światowej Organizacji Zdrowia przeprowadziła badania, które wykazały, że środki te mogą być groźne dla zdrowia. Mogą zwiększać ryzyko rozwoju raka żołądka, przełyku, a także guzów mózgu. Kierownictwo Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) uznało więc, że związki te powinny zostać całkowicie wyeliminowane z naszej diety.

Co wolelibyście zjeść? Apetyczną ale niezdrową szyneczkę w kolorze różowym, czy tą zdrową szarą?? A może wyeliminowanie wędlin z jadłospisu nie jest złym pomysłem...? Ja już od dawna staram się zastępować wędliny pieczonym mięskiem. Można kupić kawał karczku, schabu czy nawet ładnej łopatki, albo filet z indyka, zamarynować i upiec. Polecam. Przynajmniej ma to jakiś smak. Tradycyjne "sklepowe" wędliny - pomimo swej róznorodności - dawno już zatraciły różnice w smaku.

Palulal 
Per aspera ad astra

Wysłany: Sob 12 Sie, 2006   

incognito napisał/a:
Tradycyjne "sklepowe" wędliny - pomimo swej róznorodności - dawno już zatraciły różnice w smaku.

To prawda.Co by się nie kupiło to smak ten sam. Podobnie jak Ty Incognito staram się "robić" własne wędlinki. I powiem Wam ,że często wychodzą mi one taniej niż w sklepie

Odpowiedz do tematu